Biznes Międzynarodowy (International Business) to kierunek stanowiący odpowiedź na zmieniające się trendy rynkowe, zarówno globalne, jak i dostrzegalne już w Polsce. Praca w biznesie wymaga obecnie znajomości specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstw we współpracy z partnerami zagranicznymi i krajowymi. Wzrost zapotrzebowania na tego rodzaju pracowników widoczny jest między innymi w dostępnych ofertach pracy. Gdzie można znaleźć zatrudnienie po ukończeniu kierunków biznesowych? Jakie perspektywy pracy czekają na absolwentów Biznesu Międzynarodowego? Sprawdź!
Absolwenci kierunku Biznes Międzynarodowy mogą przeglądać oferty pracy za granicą na Praca.eu. Praktycznie każda gałąź gospodarki wykazuje zapotrzebowanie na specjalistów znających zasady funkcjonowania biznesu na arenie międzynarodowej – dotyczy to zarówno podmiotów krajowych, jak i zagranicznych.
Stanowiska w międzynarodowych korporacjach – w tym praca Warszawa – przeznaczone są dla osób, które chcą uczestniczyć w zarządzaniu pieniędzmi w gospodarce światowej w firmach konsultingowych, inwestycyjnych oraz transnarodowych. Etat w takiej jednostce to doskonały sposób na to, aby od podszewki poznać zasady funkcjonowania przedsiębiorstw międzynarodowych i zostać praktykiem biznesowym lub specjalistą finansowym.
Co ciekawe, studia biznesowe to nie tylko prawa, normy i strategie międzynarodowe. Studenci poznają specyfikę rynków lokalnych i potrzeby rynku globalnego, ucząc się optymalizacji procesów czy budowania strategii. Ćwiczą też kompetencje miękkie (praca zespołowa, komunikacja międzykulturowa), które mogą być szczególnie przydatne w przypadku prowadzenia własnego biznesu i obejmowania stanowisk kierowniczych.
Praca w Europie wymaga znajomości trendów rynkowych i narzędzi biznesowych, a zarazem umiejętności zarządzania zespołem w warunkach międzynarodowych. Oferty skierowane do absolwentów kierunku Biznes Międzynarodowy publikowane są między innymi przez:
Praca w Polsce po studiach Biznes Międzynarodowy to oferty dla osób zainteresowanych zatrudnieniem w instytucjach sektora publicznego i prywatnego. Dzięki nabytym umiejętnościom (zarządzanie finansami, techniki marketingowe i sprzedażowe, obsługa klienta, zaawansowane narzędzia informatyczne) mogą to być zarówno fundusze inwestycyjne czy banki, jak i organizacje międzynarodowe oraz działy finansowe lub marketingowe w międzynarodowych korporacjach. Studia kierunkowe dają również możliwość prowadzenia własnej działalności zakładającej funkcjonowanie na rynku krajowym i na rynkach międzynarodowych.
Oferty pracy z całego świata skierowane są do osób ze znajomością takich zagadnień jak rynki finansowe, międzynarodowe stosunki gospodarcze, strategie i modele biznesowe, marketing międzynarodowy czy finanse przedsiębiorstw. Dzięki wykształceniu kierunkowemu kandydaci, których interesuje praca za granicą, mogą aplikować na stanowiska operacyjne i analityczne, a także menedżerskie (średniego i wyższego szczebla). Dotyczy to firm z sektora handlowo-usługowego i finansowego, a także działu HR czy marketingowego.
Na portalach ogłoszeniowych i witrynach konkretnych instytucji można znaleźć oferty pracy za granicą w takich miejscach jak:
Przygotował zespół Praca.eu