MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ ZAPRASZA DO SIÓDMEJ EDYCJI KONKURSU IM. MARIANA REJEWSKIEGO NA PRACE DYPLOMOWE Z OBSZARU CYBERBEZPIECZEŃSTWA LUB KRYPTOLOGII.
TERMIN ZGŁOSZEŃ DO 15 WRZEŚNIA 2025 r.
30 tys. zł. to tegoroczna nagroda dla laureata VII edycji konkursu. 20 i 15 tys. przypadnie zwycięzcom kolejnych miejsc.
Już siódmy raz Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej organizuje i prowadzi merytorycznie konkurs o nagrodę im. Mariana Rejewskiego na najlepszą pracę naukową z obszaru cyberbezpieczeństwa i kryptologii.
Do udziału w Konkursie zapraszamy:
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach:
Uczestnikami Konkursu w kategorii I. mogą być osoby, które obroniły pracę inżynierską, licencjacką lub magisterską na uczelni, mającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nie wcześniej niż dnia 1 października 2020 r. Uczestnikami Konkursu w kategorii II. mogą być osoby, które obroniły rozprawę doktorską, na podstawie której podmiot, mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nadał stopień naukowy doktora, nie wcześniej niż dnia 1 października 2020 r.
Prace zgłoszone do poprzednich edycji konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego i oceniane merytorycznie nie mogą ponownie brać udziału w VII edycji Konkursu. Zastrzeżenie to nie dotyczy prac, które nie przeszły poprzednio etapu oceny formalnej lub zostały zgłoszone po terminie.
W Konkursie mogą zostać przyznane nagrody pieniężne, nagrody dodatkowe i nagrody rzeczowe.
Nagrodami w kategorii I są:
Nagrodami w kategorii II są:
Nagrodami dodatkowymi, do wyboru przez laureatów Konkursu są:
Wyboru laureatów dokonuje Kapituła Konkursu, analizując ocenę merytoryczną przeprowadzoną przez ekspertów wybranych spośród osób o dorobku naukowym, wiedzy i doświadczeniu w dziedzinach odpowiadających tematyce prac. Skład Kapituły daje szansę młodym naukowcom na bycie zauważonymi, a w przyszłości zaproszonymi do współpracy z wojskiem czy innymi instytucjami obronnymi Polski. Kapitułę tworzą: Dyrektor DC MON, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, Szef Zarządu Kierowania i Dowodzenia – P6 Sztabu Generalnego WP, Dyrektor Zarządu Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Dyrektor Departamentu Służby Wywiadu Wojskowego, Dyrektor Wojskowego Instytutu Łączności, Dyrektor Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa, Dowódca Zespołu Działań Cyberprzestrzennych Wojsk Obrony Terytorialnej.